#Farve_Caribbean Blue
Wavell Junior
Wavell Junior
Wavell Junior
#Farve_Caribbean Blue
Wavell Junior
Nyhed

Wavell Junior

499 kr
Sikker lyd. Skabt til børn.
Trådløse over-ear høretelefoner til børn 4+ med SafeListen™, der holder lydstyrken på et sikkert niveau.
SafeListen™ – maks. 85 dBBeskytter barnets hørelse
Justerbart båndVokser med dit barn
Lang batteritidKlar til hele skoledagen (60 timer)
4.4 stjerner + 2500 anmeldelser på TrustPilot
På lager Hurtig og gratis levering
Prøv dem risikofrit i 30 dage30 dages fuld tilfredshedsgaranti.
Payment methods
2x Wavell Junior for 799 kr. 2x Wavell Junior for 799 kr.Tilføj 2 til kurven - Rabatten fratrækkes automatisk
Fragt og garanti

Gratis fragt ved køb over 398 kr. Vi sender hurtigt med PostNord – typisk 1-2 hverdage i Danmark.

Alle køb er dækket af 30 dages fuld tilfredshedsgaranti samt 2 års reklamationsret.

Wavell Junior er designet med komfort og sikkerhed i fokus. SafeListen™ begrænser lydstyrken til maks. 85 dB, det justerbare bånd vokser med dit barn, og de lette høretelefoner er behagelige til skole, tur og leg hjemme.

  • SafeListen™ – sikker lydstyrkeLydstyrken begrænses til maks. 85 dB, så dit barns hørelse er beskyttet under musik, spil og læring.
  • BendSafe™Blød plastik sikrer at høretelefonerne ikke knækker.
  • Let og behagelig pasformLette over-ear høretelefoner, der er rare at have på hele dagen – i skolen, på farten eller hjemme.
  • Trådløs frihed eller kabletBluetooth-forbindelse uden ledninger giver plads til leg og bevægelse. Du kan også bruge AUX.
  • Lang batteritid op til 60 timerRigeligt med spilletid til en hel skoledag og mere til.
Derfor vælger kunder Wavell
Du har sikkert set os i
Powered by Arctic Audio™
Wavell Junior
Kort beskrivelse

Trådløse over-ear høretelefoner til børn med fokus på komfort, sikker lyd og fleksibelt design.

Batteri

Op til 60 timer

Opladningstid: 2 timer

Active Noise Cancellation

Nej

Driver

40 mm dynamisk driver

Bluetooth version

5.4

Mikrofoner

Indbygget mikrofon

Features

BendSafe™ fleksibelt hovedbåndsdesign

SafeListen™ lydbegrænsning til 85 dB

Betjening

Knapper

App

Nej

Vand- og svedresistens

Ja, IPX4

Anmeldelser

★★★★★★★★★★

Fantastisk produkt. Jeg har nu købt Wavell Junior til mit barnebarn i julegave. Jeg har selv Wavell 3 Pro, som jeg er utrolig glad for. De giver god lyd og fjerner støj fra omgivelserne.

– Ulla F.
★★★★★★★★★★

Super flot farve, der passer perfekt til min søn på seks år. Han var rigtig glad for dem på ferien – og god lyd.

– Louise J.
★★★★★★★★★★

Meget godt produkt, og de sendte hurtigt nye ud, da den første levering ikke ankom. Børnene er meget glade.

– Camilla J.
★★★★★★★★★★

Købte dem til min søn til vores kør-selv-ferie til Italien. Han elsker dem bare ❤️

– Michael B.
★★★★★★★★★★

De virker som god kvalitet, og børnene er glade for dem. Der var hurtig levering.

– Daniel L.

Se dem i brug

Bygget til børn

Sikker lyd, der holder til leg

SafeListen™

SafeListen™

Maks. 85 dB beskytter automatisk barnets hørelse.

SIKKERHED

BendSafe™

BendSafe™

Fleksibelt bånd, der tåler leg, bøjning og hverdagens hårde brug.

HOLDBARHED

Justerbart bånd

Justerbart bånd

Vokser med barnet og sidder let og behageligt hele dagen.

PASFORM

Lang batteritid

Lang batteritid

Rigeligt med spilletid til en hel skoledag – og mere til.

BATTERI OP TIL 60 TIMER

Ofte stillede spørgsmål

Kan man bruge dem med kabel?

Ja, Wavell Junior har et 3,5 mm jackstick.

Hvordan oplader man dem?

Wavell Junior oplades med USB-C. Der medfølger USB-C kabel, men ikke adapter.

Hvordan betjerner man Junior?

Wavell Junior har ekstra stor fysiske knapper på siderne, så dit barn nemt kan håndtere dem.

Hvor høj kan lydstyrken blive?

Wavell Junior har SafeListen™, der automatisk begrænser lydstyrken til maks. 85 dB – et sikkert niveau, som beskytter barnets hørelse.

Passer de til mit barn?

Ja. Det justerbare bånd tilpasses nemt og vokser med barnet, så de sidder godt fra ca. 4 år og opefter.

Kan Wavell Junior bruges med alle enheder?

Ja, Wavell Junior forbindes trådløst via Bluetooth med alle enheder, der understøtter det – telefon, tablet, computer og mere.

Er de holdbare til børn?

Ja. Det fleksible BendSafe™-bånd tåler leg, bøjning og hverdagens hårde brug.

Hvor lang er leveringstiden?

Vi sender alle hverdage med PostNord. Bestiller du inden kl. 15 på en hverdag, kan du typisk forvente pakken næste dag.

Hvad hvis Wavell Junior ikke er noget for os?

Vi har 30 dages fuld tilfredshedsgaranti på alle produkter. I kan prøve dem hjemme i op til 30 dage – passer de ikke, tager vi dem retur.

Dansk lydbrand